Mujer Durmiendo 2.png

Sıkça Sorulan Sorular

Breathe Right Burun Bantları (Klasik ve Şeffaf)

  1. Breathe Right Burun Bandı nedir?
  2. Nasıl etki gösterir?
  3. Bu üründen kimler yararlanabilir ve ne zaman kullanılır?
  4. Bantlar burun tıkanıklığını nasıl hafifletir?
  5. Breathe Right Burun Bantları horlamayı azaltmaya yardımcı olabilir mi?
  6. Gerçekten uyumama yardımcı olabilir mi?
  7. Septum deviasyonu şikayeti olanlarda etki gösterir mi?
  8. Breathe Right Burun Bantları herkesin kullanımı için güvenli midir?

 

Breathe Right Burun Bantları (Klasik ve Şeffaf)

1.Breathe Right Burun Bandı nedir?

Breathe Right burun bandı hassas biçimde burun kanallarını açan, ilaç içermeyen ve mekanik olarak çalışan bir üründür. Burun kanallarından hava akışı direncini azaltır ve burundan nefes alınmasını arttırır.
Başa dön.

2. Nasıl etki gösterir?

Her burun bandı içinde esnek “yaya benzeyen” şeritler vardır.  Bantın alt kısmı, düzgün yerleştirildiğinde, burun kanatları üstündeki alana hassas bir biçimde yapışan özel bir yapıştırıcı sayesinde tam olarak burna yerleşir. Bantlar orijinal şekline geri dönmeye çalıştığından, burun kanatlarını hassas biçimde yukarı doğru kaldırır ve geniz yolunu açarak anında ve sürekli bir rahatlama sağlar.

Burnunuz iki odaya veya burun deliklerine ayrılmıştır. Burun deliklerinin arkasında sadece 1/10” genişliğinde burun kapakçığı olarak adlandırılan dar bir boşluk vardır. Burnunuzdan aldığınız tüm hava bu boşluktan geçmek zorundadır. Bu boşluk çeşitli nedenlerle tıkanabilir. Bant, burun kapakçığının esnek kıkırdak duvarlarını mekanik olarak çekip açarak bu boşluğu genişletir, böylece ilaç kullanmadan daha kolay nefes almanıza yardımcı olur.
Başa dön.

3.Bu üründen kimler yararlanabilir ve ne zaman kullanılır?

İlaç içermeyen bir çözümle burunlarından daha rahat nefes almak isteyen insanlar Breathe Right burun bantlarını kullanmanın faydasını göreceklerdir. Egzersiz yaparken veya uyurken ya da gün boyunca alerjilere veya soğuk algınlığına bağlı olarak burun tıkanıklığı yaşadığınızda bu bantlar kullanılabilir.
Başa dön.

4.Bantlar burun tıkanıklığını nasıl hafifletir?

Soğuk algınlığı, alerji, grip veya diğer sebeplerle olan tıkanma burun deliklerinin gerisindeki zaten dar olan nefes alma boşluğunu iyice daraltır, burundan nefes almayı zorlaştırır. Breathe Right, burundan hava akışı direncini azaltmak için hava yolunu genişletir ve burun tıkanıklığının geçici olarak giderilmesine yardımcı olur.
Başa dön.

5.Breathe Right, horlamaya yardımcı olabilir mi?

Evet! Çoğu horlama uyku esnasında ağızdan nefes alırken olur. Burun tıkanıklığı da ağzınızdan nefes almanıza sebep olmaktadır. Yani, eğer normal olarak burnunuzdan nefes almakta güçlük çektiğiniz için horluyorsanız, Breathe Right burundan nefes almanızı sağlayarak horlamayı azaltır veya tamamen ortadan kaldırır.

Horlayan kişilerle yapılan bir çalışmada, eşlerin %75‘i horlamanın azaldığını veya bittiğini belirtmiştir.

Eğer horlamanızın ciddi bir durumun –uyku apnesi gibi- belirtisi olduğundan şüpheleniyorsanız, lütfen doktorunuza görünün.

Başa dön.

6.Gerçekten uyumama yardımcı olabilir mi?

Evet! Geceleri uyumakta zorluk yaşıyorsanız burnunuzdan iyi nefes alamadığınız için olabilir. Hatta çok göze çarpmayan nefes alma güçlüğü ve gece boyunca dönmeye, düzensiz uykuya, sık sık uyanmaya ya da sabah yorgun uyanmaya yol açabilir. Breathe Right Burun Bantları, burun kanallarını açarak burnunuzdan daha rahat nefes almanıza yardımcı olur. Bu da daha iyi uyumanızı  sağlar.
Başa dön.

7.Septum deviasyonu şikayeti olanlarda etki gösterir?

Ülkemizde milyonlarca septum deviasyonu şikayeti vardır. Septum deviasyonu, burun deliklerini ayıran kıkırdak veya kemiğin bükülmesidir. Belirtiler, bir veya her iki burun deliğinde de hava akışının engellenmesi, uyuma güçlüğü, kronik burun tıkanıklığı ve yüksek sesle nefes alıp-verme ya da horlamadır. Breate Right, cerrahi düzeltmeye alternatif olarak kabul edilmemelidir, bloke olmuş geniz yolunda havanın daha kolay geçmesine izin vererek geçici bir rahatlama sağlayabilir.
Başa dön.

8.Breathe Right burun bantları herkesin kullanımı için güvenli midir?

5 yaşın altındaki çocuklar hariç herkes Breathe Right bantlarını kullanabilir. Bu bantlar medikal bir yapıştırıcı ile yapılmıştır. Bu ürünün ambalajı, bazı kişilerde alerjiye yol açabilecek doğal kauçuk lateks içermektedir. Doğal kauçuk lateks alerjisi olanlar kullanmamalıdır.
Başa dön.